Cilvēciskais Alfrēds Krauklis

Par Alfrēda Kraukļa ieguldījumu Latvijas basketbola vēsturē komentējuši daudzi viņa līdzgaitnieki iepriekšējo turnīru programmu ievadvārdos.

Mēs – viņa ģimene gribētu pastāstīt, kāds viņš bija cilvēks.

Mans tēvs ir dzimis Jumpravā. Viņa tēvs krita kaujās pie Maskavas 1914.gadā un viņu izaudzināja mana vecmāmiņa Ede viena pati ļoti pieticīgos apstākļos. Kad mani vecāki apprecējās, tēvam nācās iesaistīties lauku darbos, jo mammai bija lauku saimniecība. Viņš ir pļāvis gan rudzus ar divzirgu labības pļāvēju, gan sienu ar pļaujmašīnu. Alfrēds bija vienkāršs, sirsnīgs, godīgs, cilvēcīgs un pāri visam bija viņa mīlestība uz basketbolu. Viņš ne tikai labi spēlēja basketbolu, bet arī labi peldēja un lieliski dejoja.

Mans tēvs bija ļoti precīzs un akurāts cilvēks. Ja bija jābūt kādā norunātā vietā, viņš noteikti bija jau desmit minūtes ātrāk un nekad nenokavēja.

Alfrēds Krauklis savā laikā kopā ar tā laika lielākā mūsu republikas rūpniecības

flagmaņa VEF Sporta kluba priekšsēdētāju Arnoldu Brambergu nodibināja VEF vīriešu basketbola meistarkomandu, kas ilgus gadus VEF Basketbola skolas jaunajiem basketbolistiem bija kā mērķis viņu sporta dzīvē.  Šī iniciatīva turpinājās arī pēc tēva nāves, kad VEF Basketbola skola tika nosaukta Alfrēda Kraukļa vārdā.

Tēvs trenēja ne tikai  vīriešu komandas, bet arī sieviešu komandas ’’Starts’’ un ‘’Spartaks’’ un strādājot ar ‘’Starta’’ komandu, viņš iepazinās ar manu mammu Ēriku Šulti. Pie Alfrēda Kraukļa ir trenējusies arī pazīstamā basketbolista Valda Valtera mamma. Diemžēl, šodien šo komandu visas spēlētājas jau spēlē basketbolu aiz mākoņu maliņas. Mans tēvs ļoti mīlēja savus mazbērnus un mazmazdēlu Kristapu.

Alfrēds Krauklis bija arī kaimiņu ļoti ieredzēts un cienīts cilvēks, vairāk nekā 50 gadus dzīvojot vienā dzīvesvietā – Rīgā, Zvaigžņu ielā 4. Alfrēda Kraukļa piemiņas turnīra 25.jubilejas sakarā turnīra organizatori pie minētās ēkas atklās piemiņas plāksni, kas būs veltījums Alfrēdam Krauklim un Latvijas basketbolam.

Tēvs bija ļoti uzmanīgs gan pret saviem tuvākajiem, gan arī pret kolēģiem. PSRS laikā viņš katru gadu uz Jauno gadu apsveica savus kolēģus trenerus visās republikās. Tā kā ar krievu valodu tēvam bija grūti, apsveikumus rakstīju es, viņš tikai parakstījās. Katru gadu viņš apsveica sava audzēkņa, Romas Olimpisko spēļu vicečempiona Cēzara Ozera meitu, jo viņa, tāpat kā tēvs, bija dzimusi 8.decembrī, tikai ar piecdesmit gadu starpību.

Alfrēds Krauklis nekad savā dzīvē nelietoja rupjus vārdus un lielākā rupjība no viņa puses bija sakāmais: “Tas tak ir stulbums!’’. Viņš bija tolerants cilvēks un vienmēr atgādināja, ka ‘’viena pagale nekad nedeg’’.

Liels paldies visiem, kas ir ieguldījuši milzīgu darbu, organizējot turnīrus un cenšoties, lai Alfrēda Kraukļa vārds netiktu aizmirsts Latvijā un basketbola vēsturē daudzu gadu garumā.

Vislielākā pateicība personīgi Jānim Rimbenieka kungam un Guntai Strazdiņas kundzei par uzņēmību, neatlaidību un drosmi cīnīties par Alfrēda Kraukļa vārda piemiņu.